NAŠE SPOLUPRÁCE

Naše vybrané probíhající či již ukončené spolupráce

MARTIN FILKA

Práce na zlepšení kondičních schopností, zvýšení výkonnosti, ale i chronických problémech se stehny či nabírání hmotnosti.

Na začátku spolupráce byly jasně vytyčené primární cíle, a to NABÍRÁNÍ (vzhledem ke hmotnosti na hraně podváhy), ZVÝŠENÍ VÝKONNOSTI, tedy práce na kondičních schopnostech s ohledem na sportovní disciplínu – florbal, a také zaměření se na CHRONICKÉ PROBLÉMY SE STEHNY (primárně hamstringy). Na základě těchto cílů jsme vytvořili plán, který jsme následně společně prokonzultovali. Jednalo se o stravovací plán pro nabírání, tréninkový plán (ze začátku jsme se zaměřili především na správnou techniku cvičení, běhu atp.), dále jsme sestavili kompenzační a regenerační plán, a to jak s ohledem na problémy se stehny, tak i komplexní vzhledem k florbalu. 

Po pár týdnech spolupráce již došlo ke zlepšení… nabrání hmotnosti, zlepšení problémů se stehny, technický základ rychle zvládnutý a posouvali jsme se dál… Bohužel přišel covid a následné problémy, které na nějakou dobu tréninky nuceně přerušily. Po cca měsíční pauze jsme se tedy vrátili k přípravě a zlepšení bylo znát. Pokračovali jsme v individuální přípravě, k tomu se přidal i klubový preseason. Zhruba po měsíci kombinované přípravy (týmové + individuální) se však opět vrátily chronické problémy se stehny, tudíž následovala pauza… sháněli jsme lékaře, Martin podstoupil vyšetření a pravděpodobný závěr je – snížené množství cév v oblasti dolních končetin. Tudíž návrat do plné zátěže, silový trénink,… Nyní jsme se tedy vrátili k tréninkovému plánu a pokračujeme v přípravě na novou sezónu. 

Zásadním faktorem je, že je Martin značně motivovaný, zvládá kombinovat práci s týmovými i individuálními tréninky, dává dostatečný prostor regeneraci, dostatečně se mnou komunikuje. Vzhledem k tomu věřím, že výkonnost bude nadále stoupat a společně se nám podaří naplnit jeho cíle. 

Naprostá spokojenost s komplexní přípravou sportovce přes skládání jídelníčku, přípravou a provedením tréninků, komunikací a vstřícným přístupem za jakýchkoli okolností. Od doby co s BRF spolupracuji šla moje výkonost rapidně nahoru. Velkým plusem je zájem a snaha o zlepšení chronických problémů se stehny - komunikace s doktory, elektroléčba, různé cvičení a kompenzace.. Věřím, že na základě téhle spolupráce problémy jednou provždy vymizí.
Martin Filka
22 let

PRVKY SPOLUPRÁCE

BRF health three months pack

VĚK: 22
sport: florbal

0
počet TJ týdně
0 +
týdnů spolupráce
PXL_20220316_180654863

VĚK: 5-31
sport: florbal

0
počet kategorií
0 +
týdnů spolupráce
zakladni-varianta-znacky-barevna

fbc přerov

Sportovní, pohybová a kondiční příprava mládeže a mužského A-týmu florbalového klubu FBC Přerov.

MLÁDEŽ

V rámci pohybové, sportovní a kondiční přípravy se v mládeži jednalo a kategorie přípravky, elévové, mladší žáci, starší žáci a dorostenci. Tedy děti od 5 let až po 16 leté sportovce. U mladších kategorií se orientujeme především na všeobecný komplexní rozvoj – všestrannost, koordinaci, zábavnou formu, většinu cvičení se tedy snažíme provádět formou her, aby to pro děti byla především zábava. Postupně, úměrně s věkem zařazujeme si specifičtější cvičení vzhledem ke florbalu. U kategorií mladších a starších žáků a dorostenců bylo pro tohle předsezónní období primárním cílem zaměření se na techniku běhu. Na konci srpna pak proběhl týdenní příměstský kemp, kde se pohybové a kondiční přípravě (dle věku) věnovala potřebná pozornost. Do sezóny jsme vstoupili tak, že jsem přítomen defacto na každém tréninku mládeže a zapojujeme tak i pohybové a kondiční prvky. U nejmenších kategorií je důraz kladen na všestrannost a koordinaci. 

MUŽSKÝ A-TÝM 

V roli asistenta trenéra u mužského A-týmu jsem začal na začátku roku 2022. Mužské áčko hrálo čtvrtou nejvyšší soutěž a v letošní sezóně bojovalo o postup do vyšší ligy. Jako jeden z cílů/pilířů se definovala právě kondiční připravenost. Na což jsme se také zaměřili. Muži nakonec svou ligu vyhráli a následně úspěšně zvládli play-up a následnou baráž. Tudíž se v Přerově slavil postup do Národní ligu. Preseason na nadcházející sezónu už jsem začal v roli kondičního trenéra u mužského A-týmu. S muži trénuje také kategorie juniorů. I přes několik organizačních či technických obtíží máme aktuálně za sebou zhruba 2 měsíce přípravy. Vzhledem k náročné baráži a dlouhé sezóně byl začátek preseasonu nastaven individuálně (skupiny s různým začátkem). Celkem měli muži čtyři tréninky týdně (tři týmové a jeden individuální). Zaměřili se primárně na sílu a rychlost, doplňujeme o individuální tréninky vytrvalosti. V srpnu navíc proběhlo několikadenní soustředění, během kterého jsme uskutečnili i několik kondičních tréninků. Výhodou bylo, že většina hráčů je motivovaná, přistupuje k přípravě zodpovědně, komunikují, což se přeneslo i do přípravy během sezóny. Nyní se nadále zaměřujeme na rychlost, agility a sílu během probíhající sezóny. 

Filipova práce stojí za zlepšenými výkony hráčů a celého našeho florbalového týmu mužů v Přerově. Kromě kondiční stránky pomáhá klukům s komplexní péčí o tělo sportovce, tedy jak se stravovat, jak odpočívat a jak předcházet zraněním. Cením si jeho profesionálního přístupu a výborné komunikace. Každá dohoda je vždy dodržena, Filip k tomu často nabídne ještě něco extra. Za jeho prací jsou výsledky a spolupráci s ním mohu jen doporučit.
Petr Malina
hlavní trenér A-týmu

PRVKY SPOLUPRÁCE

TOBIÁŠ PAVLIŠ

Kondiční příprava florbalisty na nadcházející sezónu. Avšak cílem je spíše dlouhodobý rozvoj.

S Tobiášem jsem začal spolupracovat během července. Jeho cílem bylo zlepšit se po kondiční stránce, tak aby byl jeho florbalový výkon ještě lepší. Na začátek se hodí říct několik informací… Tobiáš byl jedním z klíčových hráčů přerovského áčka v postupové sezóně. Měl možnost zahrát si i vyšší soutěže, nabídky však prozatím odmítl. Jeho cílem bylo tedy připravit se na nadcházející sezónu, kde ho čeká minimálně Národní liga. Já mu však doporučil zaměřit se i více do budoucna. Takže jsme přípravu nastavili z dlouhodobého hlediska. Jedním limitačním faktorem byla Tobiášova technika běhu, které jsme věnovali hodně prostoru. Dále jsme se zaměřili na trénink rychlosti a síly. Již po několika týdnech je znát zlepšení. Doufám, že budeme nadále pokračovat v úspěšné přípravě. 

Výhodou u Tobiáše bylo, to že díky jeho velké motivaci, jsme přípravě mohli věnovat dostatečný prostor. Teď při začátku školy a sezóny je vše o něco složitější. I přesto však věřím, že alespoň v určité formě bude naše spolupráce pokračovat co nejdéle. 

PRVKY SPOLUPRÁCE

IMG_6763 2

VĚK: 20
sport: FLORBAL

0 +
počet TJ týdně
0 +
týdnů spolupráce

VĚK: 5
sport: HOKEJ

0 +
počet kategorií
0 +
týdnů spolupráce

DOMINIK

Komplexní pohybová příprava 5-letého hokejisty.

S Domčou jsme několik měsíců pracovali především na všestrannosti. Obsahem tréninků byly např. opičí dráhy v tělocvičně, základní kompenzační cvičení, ale také technika bruslení, práce s hokejkou. Asi nejvíce času jsme věnovali správné technice bruslení a hokejovému postoji. Dále pak všechny tréninkové jednotky obsahovaly mikrobloky stickhandlingu, a to vzhledem k pestrosti a také proto, že Domču práce s hokejkou bavila. Dále jsme se zaměřovali na koordinaci, kompenzaci či techniku běhu, ale také na budování správných návyků či kladný vztah k pohybu (sportu). 

PRVKY SPOLUPRÁCE

TBS PŘEROV

Především pohybová, komplexní příprava s důrazem na všestrannost pro kluky i holky kategorií U13 a U15.

Spolupráce s basketbalovým klubem TBS Přerov započala v květnu 2022. Se dvěma mládežnickými kategoriemi jsme se zaměřili na techniku běhu a všestranný rozvoj, u kategorie U15 jsme mírně začlenili do tréninku i specifičtější podněty pro basketbal, každopádně vzhledem k omezenému počtu tréninků nebyl prostor pro více specifický rozvoj. Nyní je během srpna v plánu soustředění a následná domluva ohledně nadcházející sezóny. 

PRVKY SPOLUPRÁCE

VĚK: 10-15
sport: basketbal

0
počet kategorií
0 +
týdnů spolupráce
TBS Basket Přerov-Logo_Bob
ZKUŠENOSTI NAŠICH KLIENTŮ S METODOU BARSI
Kvůli ztrátě manžela trpím psychikými obtížemi. Vzhledem k tomu, že mi stres a smutek zapříčinil srdečními problémy, jsem vyzkoušela METODU BARSI. Ta mi, k mému překvapení, pomohla a srdeční obtíže zmizely. Jak? To nevím, ale v sezeních nadále pokračuji, pravidelně. Mnohokrát děkuji!
Vlaďka
67 let
Po otřesu mozku mi začaly velký bolesti až migrény hlavy. Pořád jsem nevěděla jak já tak doktoři jak tomu zabránit. Po doporučení jsem zkusila tuhle metodu. Ze začátku jsem nic necítila asi po 2 nebo 3 BARSI mě hlava přestavala čím dal méně bolet. Byla jsem nabitá energií a únava nebyla na místě. Asi po 4-5 barsi mě hlava přestala úplně bolet. Měla jsem léky jako auliny, novalginy nebo sumatripany, bez kterých jsem se neobešla ani jeden den. Léky jsem neměla už celý měsíc. Určitě doporučuji na migrény a únavu. Věřím, že to zabírá na spousty problémů. Prostředí příjemný. Domluva rychlá a jasná. Velká spokojenost!
Kateřina
18 let
Metodu barsi doporučuji všem, jsem velmi spokojená, tato metoda uklidňuje a navozuje pocit harmonie a dobré nálady. Pomáhá odbourat stres. Terapeutka je velmi milá a vstřícná. Z každého sezení jsem měla úžasný a krásný pocit.
Ludmila
68 let

Projekt, který má za cíl poskytování kvalitních služeb z oblasti sportu a zdravého životního stylu. Věnujeme se také dětem a mladým sportovcům.

KOMPLEXNĚ  KONCEPČNĚ INDIVIDUÁLNĚ

Copyright © 2022 BRF health. Všechna práva vyhrazena.

GDPR  |  Obchodní podmínky